Двадцять сьомий тиждень вагітності

Двадцять сьомий тиждень - це початок третього триместру вагітності, з чим ми вас щиро вітаємо. Це означає, що ось уже як 6,5 місяців ви під серцем носите нове життя, яке зовсім скоро увірветься в цей світ.

Двадцять сьомий тиждень – це початок третього триместру вагітності, з чим ми вас щиро вітаємо. Це означає, що ось уже як 6,5 місяців ви під серцем носите нове життя, яке зовсім скоро увірветься в цей світ.

Третій триместр не можна назвати простим, адже до цього моменту жінки стають неповороткими і трішки незграбними, що безсумнівно докучає їм. Крім цього, вагітні на цьому терміні часто фізично слабшають і швидко втомлюються. Але все це не є приводом для суму, потрібно постаратися зберегти бадьорість духу і не перетворитися на лежня, оскільки попереду найскладніше – пологи.

Розвиток плода на 27 тижні

Ваш карапуз продовжує рости і розвиватися. Підготовка до життя поза материнським лоном йде повним ходом, адже часу залишається все менше. Якщо малюк народиться на терміні 27 тижнів, то у нього є всі шанси вижити, але для цього потрібна спеціальна апаратура. На жаль, слід зазначити, що серед малюків, народжених набагато раніше необхідного терміну, існує високий відсоток інвалідності.

Саме тому, якщо у вас є загроза передчасних пологів, необхідно дуже відповідально поставитися до вибору клініки, де ви будете народжувати. Адже в таких випадках вкрай необхідні висококваліфіковані фахівці і відповідна апаратура, які допоможуть малюкові вижити і продовжувати нормальний розвиток.

Внутрішній розвиток плода

 • На цьому терміні плід вже здатний відчувати біль. Але ми сподіваємося, що вашому малюкові вкрай рідко доведеться відчувати біль.
 • Продовжує удосконалюватися ендокринна система. У вашого малюка налагоджується його власний метаболізм (обмін речовин). Організм вже виробляє всі необхідні для життя гормони. Гіпофіз продукує гормон росту, щитоподібна залоза виробляє кальцитонін, тироксин і трийодтиронін, а підшлункова відповідає за вироблення інсуліну. Тепер ваш малюк стає менш залежний від вашого гормонального фону, оскільки у нього встановлюється власний.
 • Триває розвиток слуху. Вчені говорять, що низькі чоловічі голоси малюкам подобаються більше, ніж високі. Тому залучайте майбутнього татуся до розмов з малюком, йому буде дуже приємно. Намагайтеся уникати занадто шумних місць, адже гучні звуки можуть налякати крихту. Не забувайте включати релаксуючу музику, вона також подобається карапузам.
 • На цьому терміні у плода формується сітківка. Малюк вже здатний розрізняти кольори, вміє відкривати і закривати очі. Важливо відмітити, що численні дослідження довели, якщо майбутня мама зловживає алкоголем, то очі малюк відкриває набагато пізніше. Тому дуже важливо пам’ятати про те, якої шкоди можуть завдати ваші шкідливі звички здоров’ю малюка.
 • Третій триместр дуже важливий для розвитку легенів. Саме в III триместрі легені плоду починають інтенсивно готуватися до першого вдиху. Тільки після 34 тижнів вагітності малюк здатний дихати самостійно. Як бачите легеням вашого малюка потрібно ще чимало часу для розвитку і вдосконалення. Зараз же в легенях формуються альвеолярні ходи. Продовжує вироблятися і накопичуватися сурфактант – особлива речовина, яка не дозволить альвеолам злипатися, коли малюк почне дихати самостійно.
 • Скелет плода продовжує зміцнюватися, тому не забувайте їсти продукти, що містять багато кальцію.
 • Плід активно рухається. Місця в матці стає менше з кожним днем, але поки що малюк може спокійно перевертатися у вашому животику. Іноді ви можете розглядати характерні опуклості – ніжки, голівку, попку. По мірі зростання дитинки рухи будуть ставати більш інтенсивними і можуть навіть викликати дискомфортні відчуття.

Зовнішній розвиток плода

 • За рахунок накопичення підшкірного жиру у малюка починають розгладжуватися складочки, зморшки і він стає все більш схожим на новонародженого. Шкіра плода має червонуватий відтінок, але вона продовжує світлішати.
 • Продовжує рости волоссячко. Існує цікава народна думка – якщо у вагітної часта печія, то малюк народиться з довгим та товстим волоссям. Багато жінок відзначають правдивість цього твердження, ще більше спростовують, подивитесь, як буде у вас.
 • Нігтики малюка дуже м’які і навіть можуть завертатися. Як правило, малюки народжуються вже з пристойним манікюром.

Вага та розмір плода

На 27-му тижні вагітності ваш малюк важить приблизно 900 грамів. Зріст знаходиться в межах 34-35 сантиметрів. На цьому терміні вашого малюка можна порівняти з цвітною капустою хорошого розміру.

Ворушіння плода на 27 тижні

Ворушіння плода дуже важливі і до них завжди потрібно прислухатися. Малюк повинен рухатися не менше 10 разів за 12 годин (але починати щоденно рахувати рухи потрібно з 28 тижня вагітності). Звичайно ж, слід зауважити, що все індивідуально і ступінь активності у всіх малюків різний. Зазвичай, якщо малюк дуже активний в утробі, то він залишається таким й після народження і навпаки.

Звичайно, години затишшя бувають у всіх, але бити на сполох потрібно, коли ви не відчуваєте ворушінь протягом тривалого часу. У таких випадках потрібно звернутися до лікаря і зробити КТГ, щоб з’ясувати, чи все в порядку з малюком. Те ж саме стосується і занадто частих (молотящих ) рухів – це також не є нормою.

Будьте уважні і вчасно реагуйте на всі зміни в поведінці малюка – це дуже важливо, адже мова йде про здоров’я вашого дитинчати.

Відчуття вагітної на 27 тижні

Вагітність в розпалі, ось ви вже і на третьому триместрі, котрий, по праву, називають найскладнішим і найвідповідальнішим. До цього часу ви вже досить збільшилися в розмірах і животик може заподіювати дискомфорт. Складніше знайти зручну позу для сну, нахиляться, та й взагалі виконувати звичні хатні справи. Крім цього, на 27-му тижні вагітності вас можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Набряки. Третій триместр «славиться» появою набряків. Набрякати можуть руки, ноги, обличчя, особливо помітно, коли набрякають пальці рук. Все це дискомфортно і неприємно. Набряклість може з’явитися, якщо жінка п’є занадто багато води або ж через те, що нирки не в змозі впоратися із збільшеним навантаженням. У будь-якому випадку, якщо ви помітили, що набряклість сильна, викликає незручності, зверніться до лікаря. У такому випадки лікар повинен направити вас на аналізи, щоб з’ясувати, в якому стані знаходяться ваші нирки. Якщо є проблеми, то буде призначено відповідне лікування. Крім цього, потрібно ретельніше стежити за своїм раціоном харчування і режимом пиття.
 • Судоми. Не рідкістю для вагітних є судоми в ногах. Причиною цього неприємного симптому може бути нестача кальцію в організмі вагітної, або ж перевтома. Щоб уникнути судом, їжте продукти, що містять багато кальцію (сир, сир), можна пити кальцій в таблетках, але тільки за рекомендацією лікаря. Крім цього, намагайтеся не перевтомлюватися і більше відпочивати.
 • Болі в спині. Оскільки животик стає дедалі більшим, навантаження на спину збільшується, через що можуть з’явитися болі. Полегшити стан допоможе бандаж. Намагайтеся не ходити довго, не стояти на одному місці, а також не знаходитись довго в сидячому положенні, адже все це збільшує навантаження на спину.
 • Геморой. На жаль, більше 70% вагітних страждають гемороєм. Якщо у вас виникла така проблема, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, оскільки практично всі препарати протипоказані при вагітності. Лікування може підібрати тільки лікар-проктолог.
 • Перейми Брекстона-Хікса. Тренувальні перейми тренують (готують) матку до майбутніх пологів. Такі перейми відрізняються нерегулярністю і несильними болісними відчуттями внизу живота і попереку. Справжні ж перейми регулярні, наступають через однакові проміжки часу і характеризуються сильними болями внизу живота. Якщо ви помітили у себе такі перейми, негайно йдіть до лікарні, оскільки це може свідчити про початок передчасних пологів.
 • Зміна емоційного стану. На цьому терміні можуть знову з’явитися перепади настрою. Найчастіше, у вагітних з’являється безпричинне відчуття страху і тривоги. Ймовірно, це пов’язано з майбутніми пологами, особливо, якщо це перша вагітність. Якщо у вас з’являється таке почуття, ні в якому разі не тримайте все в собі, дуже важливо поділитися з кимось, виговоритися. Розкажіть подрузі, чоловікові, мамі – підтримка близьких людей повинна полегшити ваш стан. Крім цього, в жіночих консультаціях повинен вести прийом психолог, до якого також можна звернутися за допомогою.

Збільшення ваги вагітної на 27 тижні

Як правило, в третьому триместрі йде найбільш інтенсивний набір ваги, оскільки малюк швидко росте і набирає масу. Рекомендована щотижнева прибавка ваги складає 300 – 400 грамів. До 27-му тижні вагітності ваша вага може збільшитися на 9.0 – 9.2 кг. Звичайно ж, слід зауважити, що набір ваги у всіх відбувається по – різному. Зараз вже немає таких жорстких рамок, під які намагалися підігнати всіх вагітних, проте стежити за вагою потрібно і важливо. Добре все, що в міру, а ось недобір або ж навпаки занадто швидкий набір ваги може негативно позначитися на здоров’ї малюка, та й на вашому теж.

Аналізи і обстеження

Планових обстежень на цьому тижні не передбачено, оскільки, ймовірно, ви були у лікаря на минулому, тому можете відпочивати. Якщо ж ви плануєте візит на цьому тижні, то необхідно здати аналіз сечі. Також лікар виміряє тиск, окружність живота і висоту дна матки, прослухає серцебиття плода – всі ці показники важливі для контролю нормального перебігу вагітності.

Висота дна матки на 27-му тижні становить 27 сантиметрів, але відхилення на 1-2 см. допустимі.

Болі в животі на 27 тижні

До болю в животі потрібно уважно ставитися протягом всієї вагітності. Якщо у вас час від часу потягує животик, не страшно, це пов’язано з розтягуванням зв’язок, що утримують матку. Ніякої небезпеки такі відчуття не несуть і переживати не варто.

Якщо живіт тягне, ниє, або ж пече – потрібно звернутися до лікаря. Також небезпечним є відчуття «кам’яного» живота, адже це може вказувати на підвищення тонусу матки, що загрожує початком передчасних пологів. Подібний стан вимагає постійного контролю лікарів, в деяких випадках призначається відповідне лікування.

Крім цього, звертайте увагу на характер виділень. Будь-які зміни кольору, запаху, консистенції повинні вас насторожити.

Секс на 27 тижні

Якщо вагітність протікає без будь-яких ускладнень, то секс не заборонений. Якщо під час сексу ви відчуваєте біль, слід припинити статевий акт. Біль під час статевого акту може іноді виникати і це не є патологією, якщо ж це відбувається на постійній основі, потрібно повідомити свого лікаря. Постійний біль під час близькості може вказувати на ряд серйозних захворювань, тому зволікати не можна.

Але найчастіше біль під час сексу носить психологічний характер. Багато вагітних бояться займатися сексом, щоб не нашкодити малюкові, але важливо розуміти, що при звичайному сексі нашкодити малюкові неможливо, оскільки він надійно захищений. Тому не переживайте і не бійтеся, адже секс сприяє поліпшенню настрою не тільки майбутньої мами, але й тата.

Харчування вагітної на 27 тижні

Харчування вагітної – дуже важливий аспект, якому потрібно приділяти достатньо уваги. Ні для кого не секрет, що все, чим харчується матуся потрапляє і в організм малюка, тільки не в такому вигляді.

Тому дуже важливо, щоб харчування було збалансованим, здоровим та корисним. У ваш раціон обов’язково повинні входити:

 • м’ясо, риба та морепродукти;
 • свіжі овочі та фрукти;
 • молочні продукти;
 • каші;
 • горіхи та насіння.

Відмовтеся від:

 • чіпсів, сухариків і всього подібного;
 • копченостей;
 • занадто жирної, солоної і гострої їжі;
 • великої кількості солодощів, сирого м’яса та риби;
 • алкоголю в будь-якому вигляді і кількості.

Також дуже важливий спосіб приготування їжі. Віддайте перевагу запіканню, тушкуванню та варінню.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка з курагою і горіхами, чай.

Перший перекус: салат з буряка, скибочка чорного хліба.

Обід: суп з м’ясом, омлет.

Другий перекус: йогурт з бананом.

Вечеря: запечена риба, салат з капусти.

Не забувайте про режим пиття. Потрібно випивати не менше 1,5 літри чистої води (супи, чаї та кава в рахунок не йдуть)!

Рекомендації

 • Почніть готувати дитячу кімнату. Це такі приємні клопоти – готувати гніздечко для свого дитинчати. Не забувайте долучати до цього заняття й майбутнього татуся, адже дуже важливо, щоб ваш чоловік також відчув важливість того, що відбувається і був готовий на всі 100%.
 • Купуйте дитячі речі. Для покупки всього необхідного знадобитися чимало коштів, тому буде простіше, якщо купувати все поступово. Фізично також буде легше, адже зібрати все необхідне за тиждень-два до пологів буде складно, повірте відгуками досвідчених матусь.
 • Побільше гуляйте на свіжому повітрі.
 • Не забувайте про мінімальні фізичні навантаження, не можна перетворюватися в диванного лінивця. Заняття спортом підвищують витривалість, яка вам дуже знадобитися незабаром.
AnsWiki
Додати коментар