Двадцять дев’ятий тиждень вагітності

Триває третій триместр вагітності. Ймовірно, ви вже трішки стомилися від свого прекрасного становища. І це зрозуміло. Але наберіться терпіння, адже скоро ви зустрінете найпрекраснішу у світі людину - вашу дитину.

Триває третій триместр вагітності. Двадцять дев’ятий тиждень – це кінець сьомого місяця вагітності, якщо рахувати календарними місяцями, які налічують 30-31 день. Якщо ж брати до уваги акушерські місяці, то ви вже на восьмому місяці вагітності, оскільки акушерський місяць дорівнює 28 дням.

До декретної відпустки залишився всього один тиждень і це не може не радувати. Найчастіше до цього терміну вагітні швидко стомлюються і робота стає тягарем. За цей тиждень ви повинні оформити всі документи і завершити всі необхідні справи.

Розвиток плода на 29 тижні

Практично всі органи і системи плода сформовані, але для життя поза материнського лоном потрібно ще трохи часу. Малюк продовжує набирати вагу і рости. Тим часом у вашій матці стає все тісніше, тому ви відчуваєте практично всі рухи малюка.

Внутрішній розвиток плода

 • На цьому тижні з ніздрів малюка зникають слизові пробочки, відповідно, в носик потрапляє амніотична рідина.
 • Активно розвивається мозок малюка. Його вага збільшується, продовжують формуватися звивини і борозни.
 • Дуже добре розвинений нюх. Малюк здатний розрізняти запахи. Якщо він відчує неприємний запах, наприклад, сигаретного диму, то буде невдоволено хмуритися і крутитися. Саме тому так важливо відмовитися від шкідливих звичок ще на стадії планування. Куріння, в тому числі пасивне, завдає дуже великої шкоди здоров’ю малюка. Ніяке задоволення від викуреної сигарети або випитого келиха спиртного не варте того, щоб ризикувати здоров’ям дитини.
 • На 29-му тижні вагітності у плода з’являються власні механізми терморегуляції. Поки що цих навичок недостатньо для життя поза маминим животиком, але початок покладено.
 • Триває накопичення підшкірного жиру. Цей жирок грає величезну роль в організмі плода. Він покращує процес теплообміну. Дуже важливе накопичення необхідної кількості жиру на щічках малюка. Справа в тому, що завдяки пухким щічках малюкові легше смоктати груди після народження. Худенькі щічки не можуть створити необхідного негативного тиску під час годування. При цьому порушується весь процес годування, оскільки немає належного смоктального рефлексу.
 • Продовжує зміцнюватися кісткова тканина. Не забувайте про постійне надходження кальцію в організм. При нестачі цього елемента буде псуватися стан ваших зубів і кісток. Якщо достатньої кількості кальцію не буде надходити з їжею, то малюк «візьме» його з ваших кісток і зубів. Ось саме тому так важливо правильне і збалансоване харчування під час вагітності.
 • В печінці малюка починають формуватися частки. Поліпшується її кровопостачання.
 • Триває розвиток легень. Якщо малюк народиться на цьому тижні, то у нього є високі шанси вижити і далі нормально розвиватися. Звичайно ж, дихати самостійно він поки не зможе. Такі малюки дихають за допомогою апарату штучної вентиляції легенів.
 • На цьому терміні йде активний розвиток м’язів малюка. Цьому сприяють регулярні “тренування” в вашому животику.

Зовнішній розвиток плода

 • Потихеньку починає зникати лагуно – пушкове волоссячко, яким покривалося все тіло малюка.
 • Зменшується кількість первородної змазки на тілі плода.
 • Ручки і ніжки дитинки ще дуже тоненькі, але вже з характерними для новонароджених складочками.
 • Продовжує рости волосся та нігті.

Вага та розмір плода

На 29-му тижні вагітності ваш малюк важить приблизно 1.1-1.2. Зріст знаходиться в межах 37-38 см. Зараз вашого малюка можна порівняти з качаном капусти.

Ворушіння плода на 29 тижні

Плід продовжує активно рухатися. Ви як і раніше повинні дуже уважно стежити за характером рухів і вести їх підрахунок. Ваш малюк повинен давати про себе знати не менше 10 разів за 12 годин. Підрахунок потрібно вести з 9:00 до 21:00. При нормальному перебігу вагітності і самопочутті малюка десятий рух відзначається вже в 16:00-17:00.

Буває й таке, що жінки відзначають 10 ворушіння об 11:00 чи 12:00 годині. Це є нормою, якщо рухи не надто інтенсивні (молотячі). Більш активні дітки рухаються більше і навпаки. Всі малюки індивідуальні і поводяться по-різному, навіть в утробі.

Але на будь-які відхилення від звичного ритму рухів потрібно реагувати! Як тільки ви запідозрили щось недобре, відразу до лікаря. У лікарні вам зроблять КТГ і ви переконаєтеся, що з малюком все в порядку.

Важливо знати, що на активність малюка дуже впливає харчування мами. Якщо ви будете їсти багато солодкого, то плід буде більш активним, оскільки енергії виробляється більше.

Відчуття вагітної на 29 тижні

Сьомий місяць вагітності добігає кінця, до зустрічі з малюком залишається всього два місяці. Ймовірно, ви вже почали купувати все необхідне для дитинки. Це, безсумнівно, найприємніші клопоти в світі.

До цього терміну ви вже досить збільшилися в розмірах. Животик дуже випирає і вам може здатися: «Куди ще»?? Але рости ще є куди)) Основний набір ваги і збільшення живота відбувається саме на останніх місяцях. Тому наберіться терпіння, полюбіть своє нове прекрасне тіло і чекайте на своє чудо.

На 29-му тижні вагітності у вас можуть бути наступні симптоми і відчуття.

 • На цьому терміні у вас може з’явитися несподіване нетримання сечі. Якщо з’явилася така проблема, слід відвідувати туалет ще до того, як відчуєте позив. Крім цього, лікарі рекомендують виконувати спеціальні вправи Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна.
 • Підвищення апетиту. Оскільки малюк інтенсивно набирає масу, мама хоче більше їсти. Це абсолютно нормально і лякатися свого апетиту не варто! Звичайно ж, всі вживані продукти повинні бути максимально корисними.
 • Виділення молозива з грудей. Майбутнє вигодовування не за горами, тому ваш організм активно готується до цього. Якщо молозива багато, купіть спеціальні гігієнічні накладки на груди, щоб не переходило на одяг.
 • Відчуття втоми, поганий настрій. Буває таке, що на цьому терміні жінка відчуває себе безпорадною і нещасною. Це може відбуватися через зміну гормонального фону і банальну втому. Поговоріть про це з тим, кому цілком довіряєте, ні в якому разі не тримайте все в собі. Якщо на вас дуже сильно і часто навалюється таке відчуття, можливо, доречно звернутись до психолога. Стан має покращитися, коли ви підете в декрет, оскільки буде більше часу для відпочинку і розваг.
 • Дискомфорт через животик. Важко нахиляться, неможливо застебнути взуття, знайти зручну позу для сну, займатися звичними хатніми справами… Знайомо? Через це проходять всі вагітні і хвилюватися або сердитися не потрібно. Дозвольте собі побути залежною від когось, не соромтеся попросити про допомогу у близьких.
 • Зниження рівня гемоглобіну. Не рідкістю для вагітних на цьому терміні є зниження рівня гемоглобіну. Якщо показник знижений незначно, лікар радить додати в свій раціон залізовмісні продукти. Якщо ж після коригування харчування картина не зміниться, будуть призначені лікарські препарати.
 • Задишка. Матка постійно збільшується в розмірах і вже досить сильно тисне на діафрагму, звідси й задишка. Якщо у вас виникли проблеми з диханням – не хвилюйтеся, не панікуйте! Потрібно просто відпочити, попити водички і відновити дихання.
 • Болі в спині і попереку. Втома в ногах. На цьому терміні навантаження на спину і ноги зросла в рази, через що і з’являється біль. Намагайтеся кілька разів на день робити розвантаження ніг і спини, відпочиваючи в горизонтальному положенні. Забудьте про взуття на підборах і високій платформі, носіть бандаж.

Збільшення ваги вагітної на 29 тижні

До 29-го тижня вагітності жінці рекомендується набрати 10-11 кг. Щотижня ваша вага повинна збільшуватися на 300-400 гр. Якщо у вас цей показник значно вищий, займіться своїм харчуванням. Зрозуміло, що їсти хочеться дуже сильно. Але важливо розуміти, що будь-який апетит можна вгамувати корисною їжею. Дозволяється побалувати себе булочкою чи цукеркою, а не замінити цими продуктами нормальну їжу.

Аналізи і обстеження

На цьому тижні ніяких планових оглядів і обстежень не планується, якщо вагітність протікає без ускладнень. Якщо ж у вас все-таки призначений візит до лікаря на цей тиждень, то потрібно здати ЗАС і ЗАК.

УЗД на цьому терміні не призначається. Якщо ж лікар направить вас, то узист повинен оцінити стан плода і плаценти. На цьому тижні товщина плаценти повинна складати 29 мм і мати нульовий ступінь зрілості.

Висота дна матки на цьому тижні становить 29 см, відхилення на 1-2 сантиметри є нормою.

Болі в животі на 29 тижні

Болі в животі на цьому терміні можуть з’явитися через порушення травлення. Якщо ви страждаєте запорами, підвищеним газоутворенням, то болів в животі не минути. Це не нормально і з цим потрібно боротися! Якщо позбутися запорів не виходить за допомогою коригування харчування, зверніться до проктолога.

Болі внизу живота, що супроводжуються болючим сечовипусканням, характерні для захворювань сечостатевої системи. Це може бути всім відомий цистит, від якого страждає дуже багато жінок. Як тільки ви помітили у себе такі симптоми, терміново до лікаря, затягувати не можна!

Поява сильного тягнучого і ниючого болю внизу живота вимагає термінової консультації лікаря. Такий характерний біль повідомляє про серйозні проблеми. Це може бути початком передчасних пологів або відшарування плаценти. При цьому, можуть з’явитися виділення з домішкою крові або ж зовсім кров’яні. При таких симптомах сміливо викликайте швидку допомогу, вам потрібна госпіталізація.

Секс на 29 тижні вагітності

При нормальному перебігу вагітності і хорошому самопочутті займатися сексом можна. Але вибирайте такі пози, де виключається будь-який тиск на животик.

Харчування вагітної на 29 тижні

Протягом всієї вагітності жінці варто дотримуватися правильного харчування. Адже все, що їсть мама є їжею і для дитини. Навряд чи в світі знайдеться хоч одна жінка, яка хотіла би нашкодити своєму малюкові. Саме тому потрібно харчуватися правильно протягом всієї вагітності, виключивши всі шкідливі продукти.

У третьому триместрі апетит вагітної зростає, тому дуже важливо навчитися не переїдати. Їжте 4-5 разів на день, але невеликими порціями. Готуйте їжу в духовці, на пару, тушіть. Постарайтеся забути про смажену, занадто жирну і солону їжу. Від таких страв ви отримаєте мінімум користі і максимум негативних наслідків. Смажене і жирне загрожує набором зайвих кілограмів і проблемами з травною системою. А ось велика кількість солі небезпечна виникненням набряків.

Плануйте свій раціон так, щоб в ньому була достатня кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів. Звучить трохи складно, але на практиці все набагато простіше.

Просто кожного дня їжте свіжі фрукти й овочі, адже вони багаті вітамінами.

Не менше 3-х разів на тиждень вживайте м’ясо і рибу – джерела білка, який необхідний для організму вашого малюка. Тваринний та рослинний білок є будівельним матеріалом для нових клітин. При недостатній кількості спожитих білків, організм жінки виснажується, гірше протидіє різним інфекціям і вірусам. Гармонійний розвиток плода в таких умовах також знаходиться під питанням.

Жирів потрібно не так багато. Отримати їх достатню кількість можна з пари ложок оливкової або соняшникової олії. Крім цього, жири є і в м’ясі, рибі, молочних продуктах, які ви вживаєте протягом дня.

Вуглеводи і клітковина не менш важливі в раціоні вагітної. Їх можна отримати з каш, хліба грубого помолу, сухофруктів, висівок. При цьому, дуже важливо знати міру. Якщо їсти багато вуглеводів, можна набрати багато зайвих кілограмів. Клітковина важлива для нормального, регулярного спорожнення кишечника. Важлива також кількість споживаної рідини з клітковиною, її недостатня кількість призведе до запорів.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсяні пластівці, залиті яблучним соком, чай;

Перший перекус: йогурт;

Обід: паровий рис, запечена індичка, салат з капусти;

Другий перекус: скибочка цільнозернового хліба з твердим сиром;

Вечеря: омлет з овочами.

Важливо: випивайте не менше 1.5 літри чистої води щодня!

Рекомендації

 • Зовсім скоро ви підете в заслужену відпустку на досить-таки тривалий час, тому завершіть всі справи на роботі. Згідно із законом в декретну відпустку жінка повинна йти на 30-му тижні вагітності. Але, на жаль, не завжди жінці вдається «вирватися» з роботи саме на цьому терміні. Якщо у вас саме така ситуація, запасіться терпінням! Постарайтеся спати не менше 8-9 годин на добу, щоб у вас були сили на роботу.
 • Щодня гуляйте на свіжому повітрі.
 • Займайтеся спортом. Якщо вагітність протікає без будь-яких ускладнень, продовжуйте займатися спортом. Звичайно ж, виконувати вправи потрібно обережно і без додаткової ваги. Вагітність – не хвороба, тому перетворюватися на диванного тюленя не варто. Все добре в міру, співвідношення відпочинку і фізичних навантажень повинно бути адекватним.
 • Не забувайте про поповнення свого гардеробу. Весь ваш одяг має бути зручним. Ніде нічого не повинно тиснути, пережимати або обмежувати рухи.
 • Потихеньку купуйте все необхідне для малюка.
AnsWiki
Додати коментар