Сорок третій тиждень вагітності

43 тиждень вагітності - це великий термін, тому вам потрібно бути дуже уважною до себе, прислухатися до свого організму. На цьому терміні лікарі повинні встановити - переношена у вас вагітність чи просто подовжена (прололонгована), від чого і будуть залежати подальші дії.

Якщо ви продовжуєте виношувати дитину на 43-му тижні, то, ймовірно, лікарі вважають вагітність переношеною. Найчастіше, акушери-гінекологи проводять стимуляцію пологів ще на 42 тижні вагітності. Однак, якщо у жінки менструальний цикл триває довше 28 днів, то цілком ймовірно, що вагітність не переношена, а пролонгована (подовжена).

Оскільки цикл довший за звичайний, то і овуляція настає пізніше, а відповідно і зачаття дитини. Ось в такому випадку термін виношування може доходити до 43 і навіть 44 тижнів. Але слід сказати, що жінок з такою тривалою вагітністю досить мало – лише 1 жінка з 10 народжує на терміні 43 тижнів.

Якщо ж менструальний цикл 26-28 днів, то дуже висока ймовірність того, що ви переношуєте. Переношена вагітність вкрай небажана для мами і плода, особливо для плода.

Дитина на 43 тижні вагітності

Малюк продовжує рости і набирати вагу, що на цьому терміні несе реальну загрозу для природних пологів. Якщо плід буде занадто великий, то лікарі будуть наполягати робити кесарів розтин. Крім цього, починається ще ряд фактів, які свідчать про переношену вагітність.

До них відносяться:

 1. різке зменшення навколоплідних вод;
 2. ознаки старіння плаценти;
 3. незрілість шийки матки;
 4. потрапляння у води меконію, оскільки кишечник малюка вже скорочується;
 5. кістки черепа ущільнюються;
 6. шкіра плоду починає лущитися.

Все це небезпечно для життя і здоров’я дитини! Через нестачу кисню страждають всі органи дитини, а особливо головний мозок. Це відбувається, тому що плацента вже не здатна забезпечувати організм плода всім необхідним, адже вона постаріла. Попадання в навколоплідні води меконію також небезпечне для здоров’я дитини.

 • По перше, це може загрожувати розвитком дисбактеріозу після народження.
 • По-друге, меконій може потрапити в дихальні шляхи плоду (синдром аспірації меконію), що небезпечно для життя і здоров’я малюка. Відразу ж після народження таким діткам відсмоктують вміст з дихальних шляхів, призначають антибактеріальну терапію, щоб не допустити розвитку інфекції. Призначається лікування сурфактантом – речовиною, яке не дозволяє злипатися легеневим структурам і забезпечує газообмін.

Вага та розмір плода

На 43-му тижні вагітності вага малюка вже перевищує 4000 кг. Його зріст досягає 57 сантиметрів.

Відчуття вагітної на 43 тижні

На цьому терміні жінці доводиться дуже несолодко. Мало того, що затяжна вагітність «б’є» по здоров’ю, але куди гірший емоційний стан. Хочеться швидше народити і забути про все це: нескінченні переживання, аналізи, обстеження.

Як би складно це не було, наберіться терпіння і пройдіть через все це. Уже зовсім скоро і ви будете тримати своє чадо на ручках і годувати його грудьми. Ви пройшли такий довгий шлях, що здаватися в кінці просто не маєте права. Прислухайтеся до порад досвідчених і компетентних лікарів і робіть так, як кажуть вони. У цьому випадку самому рішення краще не приймати. Якщо вам кажуть, що терміново потрібно робити кесарів, значить робіть і не сумнівайтеся.

Аналізи і обстеження на 43 тижні

З’ясувати, чи переношена вагітність можна за допомогою ряду обстежень. На 43-му тижні вагітності жінці необхідно зробити УЗД з доплером, дослідження пульсу плода, амніоскопію, КТГ, а також аналіз крові. Можливо, буде призначений аналіз секрету молочних залоз. Збір всіх цих даних дозволить лікарям визначити, чи переношуєте ви вагітність.

Якщо всі ці показники в нормі і малюк почуває себе дуже добре, то цілком ймовірно, що термін вагітності встановлений некоректно. Якщо ж фахівці підтвердять, що вагітність переношена, що дитина недоотримує поживних речовин і серйозно від цього страждає, то жінці роблять кесарів розтин або ж стимуляцію, залежно від того, як почуває себе вагітна і плід.

Можливі причини переношеної вагітності

 1. Спадковість. Якщо у вас в родині довго виношують діток, то з ймовірністю в 90%, що і ваша вагітність буде більш тривалішою, ніж стандартні 40 тижнів.
 2. Якщо в першій половині вагітність протікала з будь-якими ускладненнями, то цілком ймовірно, що вона буде довша за звичайну.
 3. Вік вагітної також має значення. Якщо жінці за 35, то вагітність може тривати довше на тиждень-два.
 4. Хвороби ендокринної системи. Хвороби ЦНС матері, а іноді і плода. Ожиріння.
 5. Психологічна неготовність. Далеко не рідкістю є ситуації, коли жінка дуже боїться народжувати. При такому настрої організм дійсно може відстрочити початок пологів. Якщо впорається з переживаннями самому не вдасться, то слід звернутися до психолога.

Переношена вагітність: наслідки для жінки

 1. Набряки;
 2. Розвиток гестозу;
 3. Погана робота нирок;
 4. Сильні болі в спині і попереку;
 5. Підвищений артеріальний тиск.

Харчування вагітної на 43 тижні

Якщо вам будуть робити стимуляцію, то напередодні не можна їсти. Те ж саме стосується і кесаревого розтину. Якщо ж вам дозволяють ще виношувати вагітність, то варто істотно полегшити свій раціон. Їжте дієтичну їжу, не допускайте переїдання.

Скоротіть вживання м’яса, оскільки організму потрібно дуже багато енергії для його перетравлювання. Виключіть з раціону солодощі, цитрусові й інші продукти, які можуть викликати алергію.

Їжте легкозасвоювану їжу. Зараз ваш раціон повинен складатися переважно з овочів, фруктів і каш. Можна їсти молочку, але не в великих кількостях.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка, запечене яблуко;

Перший перекус: йогурт;

Обід: гречаний суп, бутерброд з сиром;

Другий перекус: вівсяне печиво, сік;

Вечеря: омлет з овочами.

Рекомендації

Всім буде краще і безпечніше, якщо на цьому тижні ви ляжете в лікарню і будете під пильним наглядом лікарів. Персонал буде контролювати ваш стан і стан плода. Не дай Бог будуть якісь ускладнення, ви вже будете на місці і вам швидко нададуть необхідну допомогу.

AnsWiki
Додати коментар