Сорок четвертий тиждень вагітності

Нескладно уявити, що відчуває жінка на 44-му тижні вагітності, якщо пологи повинні були відбутися ще на 40-му. Проте потрібно набратися терпіння і сил, адже саме на цьому, 44-му тижні, ви зустрінете свого малюка, якого так довго очікуєте.

Відразу слід зазначити, що дуже мало жінок народжують на терміні 44 тижні. Справа в тому, що лікарі практично не допускають такої можливості. Найчастіше, жінку стимулюють ще на 42-му тижні. Починаючи з 43 тижня вагітність прийнято вважати переношеною і робити стимуляцію пологів або кесарів розтин.

Якщо ви до сих пір не народили, цілком імовірно, що термін вагітності розрахований некоректно. Якщо ваш менструальний цикл триває 35-40 днів, то період виношування може доходити до 44 тижнів. Оскільки цикл довший за звичайний, то і овуляція настає набагато пізніше, а відповідно і зачаття дитини. Ось тоді і може виникнути така ситуація. Але все ж слід сказати, що це не є нормою і, найчастіше, лікарі не допускають такого тривалого виношування.

Дитина на 44 тижні вагітності

Дитина на цьому терміні відчуває себе вкрай незручно в вашому животику. їй тісно, адже вона вже дійсно велика, а місця в матці не додається. Як правило, на 44-му тижні вагітності малюк відчуває нестачу кисню і поживних речовин, тому що плацента постаріла і не може адекватно справлятися зі своїми обов’язками.

Через нестачу кисню серйозно страждають внутрішні органи дитини. Особливо негативно брак кисню позначається на головному мозку. У ньому можуть початися незворотні процеси. Саме тому лікарі не рекомендують і не допускають, щоб жінка так довго виношувала дитину.

Також на цьому терміні кишечник малюка починає скорочуватися. У навколоплідних водах з’являється меконій, що несе небезпеку і загрозу здоров’ю малюка.

 • По перше, це може загрожувати розвитком дисбактеріозу після народження.
 • По-друге, меконій може потрапити в дихальні шляхи плоду (синдром аспірації меконію), що небезпечно для життя і здоров’я малюка. Відразу ж після народження таким діткам відсмоктують вміст з дихальних шляхів, призначають антибактеріальну терапію, щоб не допустити розвитку інфекції. Призначається лікування сурфактантом – речовиною, яке не дозволяє злипатися легеневим структурам і забезпечує газообмін.

Крім цього, кістки черепа стають щільними, що несе серйозну загрозу, якщо малюк народиться природним шляхом. Справа в тому, що родові шляхи досить вузькі і велика голівка плода може травмуватися під час проходження, оскільки кістки вже не здатні «складатися», як раніше.

Первородної змазки на шкірі малюка не залишилося, тому вона починає лущитися. Після народження це є чіткою ознакою переношеної вагітності.

Взагалі, слід зауважити, що Переношені дітки народжуються досить-таки слабенькими. Але, як показує практика, далі вони розвиваються абсолютно нормально, без будь-яких відхилень.

Вага та розмір плода

На 44-му тижні вагітності плід важить приблизно 4100-4200 грамів. Його зріст знаходиться в межах 57 сантиметрів. Як бачите, розміри плоду значні, тягнути далі просто нікуди.

Відчуття вагітної на 44 тижні

Якщо ви до цих пір продовжуєте виношувати дитину, то відчуття будуть не надто приємними. Справа в тому, що настільки тривала вагітність серйозно вимотує жінку не тільки фізично, але й морально. Як правило, вагітні на цьому терміні дуже налякані, адже є ризик серйозних ускладнень, які можуть виникнути в зв’язку з переношеної вагітністю.

Постарайтеся набратися терпіння і подолати все це. Ви повинні народити на цьому тижні. Жоден лікар не допустить того, щоб вагітність тривала більше 44 тижнів. Зовсім скоро і ви побачите свого малюка, зможете взяти його на ручки, погодувати груддю, вдихнути його запах. Запевняємо, як тільки малюк з’явиться на світ ви забудете про настільки тривалу вагітність, про біль і всі переживання. Головне, щоб ви і малюк були здорові і пережили пологи як можна швидше.

Аналізи і обстеження на 44 тижні

На цьому тижні вам будуть робити кесарів розтин або ж стимуляцію, якщо пологи не почнуться самі. Перед стимуляцією потрібно зробити клізму, щоб кишечник був повністю порожнім. Також вам скажуть утриматися від їжі напередодні стимуляції. Найчастіше планова стимуляція призначається на ранок, тому ввечері потрібно зробити клізму і повечеряти чимось дуже легким.

Якщо ж у вас буде кесарів, то вам необхідно здати наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові та коагулограма;
 • аналіз крові на визначення групи і резус-фактора;
 • аналіз крові на ВІЛ, сифіліс, гепатити;
 • ЗАС;
 • мазок з піхви на флору;
 • УЗД і КТГ.

Причини переношеної вагітності

 1. Тривалий менструальний цикл (35-40 днів).
 2. Спадковість. Якщо у вас в родині довго виношують діток, то з ймовірністю в 90%, що і ваша вагітність буде більш тривалішою, ніж стандартні 40 тижнів.
 3. Якщо в першій половині вагітність протікала з будь-якими ускладненнями, то цілком ймовірно, що вона буде довша за звичайну.
 4. Вік вагітної також має значення. Якщо жінці за 35, то вагітність може тривати довше на тиждень-два.
 5. Хвороби ендокринної системи. Хвороби ЦНС матері, а іноді і плода. Хвороби репродуктивної системи в минулому. Ожиріння. Особливості імунної системи вагітної.
 6. Психологічна неготовність. Далеко не рідкістю є ситуації, коли жінка дуже боїться народжувати. При такому настрої організм дійсно може відстрочити початок пологів. Якщо впоратися з переживанням самому не вдається, то слід звернутися до психолога.

Переношена вагітність: наслідки для жінки

 1. Емоційне потрясіння;
 2. Гестоз;
 3. Погана робота нирок;
 4. Сильні болі в спині і попереку;
 5. Підвищений артеріальний тиск.
 6. Важкі пологи.

Народні методи стимуляції

Якщо ви не можете дочекатися вердикту лікарів і хочете спробувати викликати пологи самостійно, то можна скористатися перевіреними народними методами:

 • секс.
 • клізма.
 • піші прогулянки, ходіння по сходах (причому ходити потрібно боком, так таз рухатиметься активніше).
 • масажування сосків.
 • чай з листя малини, поїдання ананаса і чорного шоколаду.

Звичайно ж, краще довіритися лікарям і не намагатися викликати пологи сумнівними способами, щоб не нашкодити собі і маляті.

Рекомендації

 • Не впадайте в паніку і цілком довіртеся лікарям.
 • Не намагайтеся самостійно викликати пологи, за допомогою будь-яких ліків.
 • Більше рухайтеся.
 • Спілкуйтеся з малюком, попросіть його скоріше з’явитися на світ. Деякі мами стверджують, що це працює, а у вашому випадку всі методи хороші, тому спробуйте.
AnsWiki
Додати коментар