/ / Як пишеться «небагато»?

Обзоры лучших игр

Як пишеться «небагато»?

«Небагато» треба писати разом чи окремо?

Правопис цього прислівника залежить від контексту. Правильним може бути написання разом чи окремо. Розгляньмо, як пишеться «небагато» на прикладах.

  • Я з’їв не/багато, але відчуваю важкість у шлунку.

У цьому реченні до аналізованого прислівника можна дібрати синонім без «не», а саме — мало. Якщо замінимо ним прислівник, сенс не зміниться. Тому за правилами української мови пишемо «небагато» разом: «Я з’їв небагато, але відчуваю важкість у шлунку.»

  • Цієї тканини було не/багато, а мало, тому сукню пошити не вдалося.

Це речення містить протиставлення. Тому маємо писати «не багато» окремо: «Цього матеріалу було не багато, а мало, тому сукню пошити не вдалося.»

Також пам’ятаймо про такі правила:

  1. Разом з «не» пишуться прислівники, які без частки не вживаються: негайно, недоречно; якщо вони мають наголошені суфікси -анн, -янн, -енн: незрівнянно, несказанно.
  2. Окремо з «не» пишемо прислівник, якщо він стосується присудка (Навіть взимку тут не холодно). Якщо слово пишеться через дефіс (не по-українськи). А також слова: не зовсім, не можна, не дуже.

Увага! Слово «багато» може бути й неозначено-кількісним числівником.

Порівняйте:

  • Багато квітів тобі подарували на День народження?
  • Я знав, що доведеться багато працювати.

В першому реченні багато належить до числівника, а в другому — до прислівника. Як їх відрізнити? Числівник виконує функцію підмета або додатка, а прислівник буває здебільшого обставиною, рідше — присудком.

Із числівником «не» також вживається: «Небагато квітів зацвіло цього року.» Правила схожі: якщо є протиставлення, то пишемо окремо: «В мене не багато кактусів, а лише кілька».

Отже 

Не плутаємо прислівник «небагато» із відповідним числівником. Правопис залежить від контексту. Якщо в реченні є заперечення, яке стосується аналізованого слова, пишемо окремо; якщо його можна замінити на синонім без «не» — разом.

Вам також буде цікаво

Обговорення

Социальные комментарии Cackle