/ / Покусали постільні клопи. Що робити?

Покусали постільні клопи. Що робити?

Був у бабусі в селі і мене дуже покусали клопи. Що робити, ранки чухаються((? І ще одне питання: як їх вивести, витравити?

Постільні клопи — невелике сімейство напівжорсткокрилих, яке входить в підряд клопів і включає в себе приблизно 100 видів. Поширені ці комахи по всьому світу. Представники сімейства харчуються кров’ю людини та інших теплокровних тварин.укуси від клопів на нозі

Тіло постільного клопа дуже сплющене. Його довжина становить 3–8,4 мм і залежить від ступеня насичення кров’ю. Як правило, самці менші за самок. Тіло забарвлене в колір в діапазоні від брудно-жовтого до темно-коричневого. На передньому краю голови клопа є хоботок, який здатний проколювати тканини і смоктати кров. Верхні і нижні щелепи у вигляді колючих нерозчленованих щетинок формують два канали. Через широкий канал в тіло клопа надходить кров, а через вузький — в місце укусу виділяється слина.

Постільні клопи створюють свої колонії у важкодоступних місцях приміщень. Їх можна знайти всередині меблів, під плінтусами, в щілинах підлоги, в порожнинах стін, з тильного боку картин і навіть в книгах. Не знаючи, де точно розташовуються скупчення клопів, їх дуже важко виявити в денний час. А ось вночі після раптового вимкнення світла можна побачити цих паразитів на ліжку, на поверхні стін і біля спального місця людини.

На перебування постільних клопів в квартирі вказують і деякі непрямі ознаки: незначні плями крові вранці на постільній білизні, множинні укуси на тілі за умови відсутності в приміщенні комарів.

Як уникнути укусів постільних клопів?

При підозрі на зараження приміщення постільними клопами дотримуйтеся декількох простих правил, що дозволить вам убезпечити себе від їх укусів.

По-перше, пересуньте ліжко від стіни і меблів так, щоб воно не стикалася з жодними предметами зі всіх чотирьох сторін.

По-друге, ретельно струсіть всі постільні речі та перевірте, чи немає в них клопів.

По-третє, пропрасуйте з парою матрац з обох сторін.

По-четверте, уважно огляньте подушку, вийміть її з наволочки, дослідіть шви. Стару подушку замініть новою або здайте її на оновлення до спеціалізованої фірми.

По-п’яте, прокип’ятіть постільну білизну або помістіть її на тривалий час в морозильну камеру.

По-шосте, застеліть ліжко так, щоб постільна білизна не торкалася підлоги.

По-сьоме, під кожну ніжку ліжка поставте ємність з водою.

По-восьме, почистіть пилососом з жорсткою щіткою килими та м’які меблі, особливу увагу приділяючи тріщинам, щілинам, всякого роду заглибленням. Після обробки викиньте з пилососа мішок, адже там можуть бути клопи.

По-дев’яте, очистіть штори, одяг, в яких можуть ховатися клопи.

По-десяте, обробіть парою м’які іграшки, взуття або будь-які інші предмети, які не піддаються обробці гарячою водою.

По-одинадцяте, виконайте косметичний ремонт, постарайтеся позбутися усіх тріщин та щілин між плінтусом і стіною. Переклейте або підклейте обвислі шпалери, під якими можуть організувати собі притулок постільні клопи.

По-дванадцяте, використовуйте оцет, гас й інші подібні речовини, які відлякують клопів.

По-тринадцяте, застосовуйте спеціальні спреї та аерозолі для боротьби з комахами.

По-чотирнадцяте, якщо у вас не виходить обробити якийсь предмет інтер’єру, краще викиньте його, адже якщо клопи залишаться хоч в одному якомусь місці, вони розплодяться і знову не даватимуть вам спокійно жити.

По-п’ятнадцяте, якщо у вас не виходить позбутися клопів, скористайтеся послугами спеціальних служб, які застосовують специфічні хімічні засоби для дезінсекції та забезпечення тривалого захисту приміщення.клопи на матраці

Які наслідки укусів постільних клопів?

У процесі харчування комаха може кілька разів вкусити людину, формуючи своєрідну доріжку, оскільки вона не завжди може дістатися до кровоносної судини з першого разу. Відстань між укусами може становити кілька сантиметрів. Варто відзначити, що зазвичай укуси припадають на відкриті ділянки тіла, адже постільний клоп не в змозі прокусити шкіру через одяг.

Близько 70% людей взагалі не помічають укусів клопів. Слина цієї комахи, як і деяких інших кровопивців, містить анестезуючу речовину. Тому укус дорослої особини практично не відчувається. А ось молоді клопи ще не здатні виробляти слину з достатньою кількістю анестетика, тому реакція на його укус майже миттєва. Плюс до всього у деяких людей може розвинутися гостра алергічна реакція.

При укусі клопа часто спостерігаються такі симптоми:

  • набрякання ураженої ділянки
  • сильне свербіння
  • почервоніння

Пухирі, які з’являються після укусів, через деякий час зменшуються і залишають після себе червоні мітки, що з часом також зникають.

Науково доведено, що клопи є переносниками збудників будь-яких захворювань. Однак передача ними мікроорганізмів, що викликають туляремію, бруцельоз, хворобу Хансена, віспу, гепатит B, Ку-лихоманку, туберкульоз, черевний тиф, лейшманіоз шкірний і сибірську виразку, теоретично цілком можлива.

Найбільша шкоди для людей від укусів постільних клопів полягає в порушенні відпочинку і сну, зниження працездатності. Крім того, для деяких постраждалих вони можуть стати серйозним подразнюючим і психотравмуючим фактором.

Що не можна робити при укусах постільних клопів?

Категорично забороняється розчухувати уражене місце. Такими діями ви не тільки травмуєте ранку, але і можете занести в неї інфекцію.

Які заходи можна вжити при укусах клопів?

Специфічного лікування укусів клопів, як такого, не існує. Однак ви все ж можете полегшити свій стан за допомогою наступних заходів:

1. Для усунення больових відчуттів після укусу промийте уражене місце водою з милом або спиртом.

2. Прикладіть лід або будь-які заморожені продукти з морозилки.

3. При необхідності використовуйте мазь проти свербіння або прийміть антигістамінний засіб.

4. Якщо в місцях укусів починається запалення, то якомога швидше зверніться до лікаря.

Вам також буде цікаво

Обговорення