/ / На яку найбільшу вагу розраховані вєлікі?

На яку найбільшу вагу розраховані вєлікі?

Яку максимальну вагу може витримати велосипед?

Зазвичай, гірські та й звичайні велосипеди проектуються для велосипедистів вагою до 120 кг, але є й такі, що витримують 150 кг. Звісно, що більшу вагу витримує велосипед, то дорожче він коштує.

Якщо ваша вага трохи (або й не трохи) перевищує середні показники, то до вибору велосипеда потрібно поставитися з особливою увагою. Люди, чия вага складає 80–100 кілограмів, що хочуть купити велосипед для прогулянок по парку, можуть особливо не замислюватися — їм підійде будь-який якісний байк. Але якщо велосипедист важить 120 чи більше кілограм, то варто придивитися до байку з міцними подвійними ободами і з оснащенням хоча б середнього рівня.

Крім подвійних ободів буде не зайвим оснастити велосипед дисковими гальмами, краще — з гідравлікою. За законами фізики, чим більша вага тіла, що рухається вперед, тим складніше це тіло зупинити, особливо якщо швидкість руху була пристойною. Тому система гальмування повинна бути безвідмовною і суперефективною.

Читайте також: «Як схуднути за 7 днів?»

Велика вага при катанні створює сильне навантаження на руки, тому передня амортизація теж має бути наявною. Краще не економити і взяти повітряну вилку: її можна налаштувати під вашу вагову категорію. А ще зверніть увагу на винос керма (частина велосипеда, що з’єднує горизонтальну трубку керма з вертикальним рульовим штирем) — він повинен бути міцним.

Для тих богатирів, що хочуть зайнятися справжнім екстримом, рекомендуємо зміцнити задню втулку промпідшипниками і встановити спиці не тонше 2 мм в діаметрі.

За своїм зростом ви маєте визначити приблизний розмір рами. Швидше за все, вам підійде велосипед на один розмір більше. Він буде трохи міцнішим і рівновагу на ньому вам буде утримати простіше.

Після апгрейду велосипед вийде не тільки міцним, але і вельми важким. Тому, якщо вам не хочеться морочитися з оснащенням байка? Тоді пересідайте на круїзер. Міцна рама і товсті колеса легко витримають важких велосипедистів. Створена ця порода велосипедів для подорожей по міських набережних або рівних лісових дорогах, так що про екстрим доведеться забути.

Якщо ж вам все-таки хочеться поганяти, то беріть найнер — гірський велосипед, що має колеса з ободами ISO 622 мм або 700С (зовнішній діаметр обода 622 мм). Він прекрасно витримає все навантаження, а хороший накат допоможе тримати пристойну швидкість на пересіченій місцевості. 

Велосипеди з продуктових магазинів (так звані «ашанбайки») краще не купувати в будь-якому випадку. Іноді вони розвалюються навіть під старшокласниками, що вже говорити про дорослих людей.

Вам також буде цікаво

Обговорення