/ / Чим корисний кокос?

Чим корисний кокос?

Зараз в магазинах продається дуже багато кокосів. Чи варто їх купувати? Чи корисні вони чимось?

Для багатьох з нас кокос — це заморський горіх, який не користується популярністю серед наших громадян. Не всі знають, що кокос славиться не лише своїм приємним ароматом, а й поживністю та корисними властивостями. Після того, як ви прочитаєте нашу статтю про користь кокоса, ви не будете оминати його на полицях магазину.

Кокосовий горіх багатий на вітаміни групи В, серед яких тіамін, рибофлавін, ніацин, піридоксин. Також в ньому міститься аскорбінова кислота, а це, як ви знаєте, — потужний борець із застудою. Наявний в кокосі й токоферол — головний, одержуваний з їжі, антиоксидант. До складу також входить біотин — незамінний компонент ліпідного й білкового обміну.

Крім того, м’якоть і молочко кокоса містять масу незамінних для здоров’я людини елементів, таких як: калій, хлор, фосфор, сірка, кальцій, магній, натрій, залізо, марганець, цинк, мідь, фтор, селен і йод.

Читайте також: «Чи шкідливий томатний сік?»

Але найбільш цінним компонентом кокоса вважають насичені жирні кислоти. Ці кислоти мають антибактеріальну, противірусну та протигрибкову дію. Особливо цінною вважається лауринова кислота. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, вона позитивно впливає на загальний стан організму, в тому числі й на центральну нервову систему.

Регулярне використання лауринової кислоти позитивно впливає на роботу головного мозку і навіть попереджає розвиток деяких складних захворювань центральної нервової системи.

Цікаво те, що найбільш здоровими на планеті вважаються люди, які вживають продукти з достатнім вмістом лауринової кислоти. А її, як ви вже знаєте, легко можна знайти в коксі, а точніше в кокосовій олії. Регулярне вживання кокосової олії також сприяє кращій роботі судинно-серцевої системи. 

Всі ці вітаміни, мікроелементи та кислоти допомагають нам підтримувати організм в тонусі, бути здоровими та красивими. Боротися з вірусами, які дедалі частіше атакують нас.

Вже доведено, що споживання кокоса покращує зір, тому людям, які мають проблеми із зором варто їсти кокос. Але потрібно знати й про те, що кокосова м’якоть дуже калорійна (приблизно 350 кілокалорій на 100 грамів кокоса), тому якщо є зайва вага, то їсти багато м’якоті не варто.

Також кокос, а точніше кокосове молоко, буде дуже корисне людям з хворими нирками. Його можна використовувати, як сечогінний засіб, а це дуже важливо при захворюваннях нирок, адже таким чином з нирок виводяться камінці і пісок. Говорять навіть про те, що це молоко розчиняє камінці, хоча це й не стовідсоткова інформація.

Читайте також: «Чи корисний березовий сік?»

Лікарі говорять й про те, що кокос і похідні від нього продукти знижують рівень шкідливого холестерину в крові. Як ви вже знаєте, кокос зміцнює імунітет, тому якщо ви чи ваші діти часто хворіють, включіть в свій раціон цей продукт і ви не пошкодуєте. Тим паче, що зазвичай діти ласують ним з великим задоволенням. Погодьтеся, краще кожного дня з’їдати по шматочку кокоса і зміцнювати імунітет, аніж потім запихатися пігулками.

Вам також буде цікаво

Обговорення