/ / З якого віку продають алкоголь?

З якого віку продають алкоголь?

Мені 15 років, чи можуть мені в магазині продати пиво? А енергетики можна купити в такому віці?

На жаль, дуже часто в магазині можна зустріти школяра, який хоче придбати алкоголь. А ще прикріше стає тоді, коли дорослий продавець продає алкогольні напої дитині.

На превеликий жаль, статистика алкогольної залежності в Україні дуже висока. Кожна друга дитина у віці 12–14 років куштувала алкоголь і неодноразово. Це дуже сумно, адже діти мають навчатися та розвиватися, а не пити алкоголь в такому юному віці та буквально убивати своє здоров’я. Всі дорослі, а особливо продавці в магазинах мають знати, що заборонено продавати алкоголь людям, що не досягли 18 років. Продаж всіх алкогольних напоїв та тютюнових виробів має контролюватися законом України.

Що говорить закон?

В законі чітко сказано, що заборонено продавати алкоголь та тютюнові вироби особам, вік яких не досягнув 18. Якщо ж продавець порушує закон і продає дитині заборонені речі, то його повинні оштрафувати. Штраф становить — 6800 гривень.

Варто зазначити, що безалкогольне пиво мають право продавати особам, що не досягли 18-річного віку. На жаль, не заборонено продавати й енергетичні напої, які наносять непоправну шкоду організму.

Запам’ятайте! Якщо вам не виповнилося 18 років, то вам не мають права продавати алкоголь. Окрім того, варто сказати, що продавати сигарети також мають лише особам, що досягли 18-річного віку.

Вам також буде цікаво

Обговорення