/ / Як відкрити дисковод на ноуті Леново?

Як відкрити дисковод на ноуті Леново?

Підкажіть, будь ласка, як відкрити дисковод на ноутбуці Леново? Дякую за відповідь.

Незважаючи на поширення хмарних технологій і повсюдного використання флеш накопичувачів, дисководи все ще присутні на ноутбуках Леново. З їх відкриттям іноді виникають проблеми, які можуть вирішити кілька простих порад. Розповісти про кожну можливу поломку в одній статті не вийде, але ми спробуємо дати деякі поради. Дисковод не застрахований і від поломок, що виправляються тільки в спеціальному сервісі.

Наявність приводу дисків і розташування кнопки відкриття

Якщо ноутбук куплений недавно і з дисками ще не працював, необхідно перевірити, чи є збоку прямокутник з написом DVD. Кнопка витягу може розташовуватися не тільки з правого боку, а й в іншому місці корпусу або на клавіатурі. На місці дисковода (при його відсутності) стоїть заглушка без позначень. В цьому випадку необхідно перевірити комплектацію ноутбука Леново, заглянувши в документи.
Якщо кнопочка є, то досить натиснути на неї, іноді кілька разів. Або відкрити значок «Мій комп’ютер» на робочому столі і, виділивши дисковод правою кнопкою миші, натиснути на пункт «Витягнути».

Програмні помилки

Якщо ці дії не допомагають, проводиться перевірка на використання дисковода якою-небудь програмою. Для цього потрібно викликати «Диспетчер завдань» одночасним натисканням клавіш Ctrl, Alt і Del. Якщо знайти такий процес не виходить, можна скористатися софтом Unlocker. Після його установки при натисканні правою кнопкою миші на дисководі повинен з’явиться значок програми. Цей пункт покаже, які компоненти використовують дисковод і допоможе їх закрити.

Існують утиліти для емуляції віртуальних дисків, що створюють значки для неіснуючих оптичних приводів. При їх використанні важливо не переплутати ярлики. А якщо помилка виникла після початку користування ними, необхідно їх повністю видалити або відкотити операційну систему, скориставшись точкою відновлення.

Читайте також: «Як зробити скріншот на ноутбуці Леново?»
Іноді Windows втрачає зв’язок з приводом дисків, причому зберігається цей стан навіть після перезавантаження. У цьому випадку допомагає повне відключення ноутбука від мережі та зняття акумулятора мінімум на десять секунд. Відкривати оптичний привід можна до завантаження операційної системи.

Якщо в папці «Мій комп’ютер» дисковод не відображається, необхідно перевірити «Диспетчер пристроїв» на наявність компонентів з жовтими значками або непізнані пристрої. При їх наявності встановлюються драйвера для конкретної моделі ноутбука з офіційного сайту виробника.
Після поновлення Windows може перестати бачити дисковод. Рішення цієї проблеми частіше криється в редагуванні реєстру, після чого пристрій починає нормально функціонувати.

Механічні поломки

Якщо раніше все працювало нормально, а сам дисковод відображається в диспетчері завдань і папці «Мій комп’ютер», можливо, його заклинило. Для такого випадку передбачено спеціальний отвір на кришці дисковода ноутбука Леново. У нього вставляється тонкий дріт або тупий кінець голки, і якщо докласти зусиль, дисковод відкривається і його можна витягнути руками.

Читайте також: «Як зробити скрін на телефоні Леново?»

Ще один ризикований спосіб — відкриття кришки приводу дисків за допомогою гострого предмета (її потрібно підчепити і спробувати висунути). Апаратні поломки, пов’язані з пошкодженням шлейфів, кабелів, контактів і т. д. вимагають вже професійного ремонту.

Вам також буде цікаво

Обговорення