Чому від висоти паморочиться голова?
В мене навіть від незначної висоти паморочиться в голові. Від чого це залежить? З цим можна боротись?
Боязнь висоти в тій чи іншій мірі присутній у кожної людини. Страх — це древній захисний механізм, який ще в первісну епоху допомагав людині вижити. Тому кожен з нас з побоюванням наближається до краю обриву, з прискореним пульсом проходить по скляних плитах високої вежі і з приємним завмиранням серця катається на каруселях. У страху висоти є своя назва — акрофобія.
Акрофобія — це багаторазово перебільшений страх впасти з висоти. Навіть підійшовши до вікна на 2–3 поверсі будівлі, людина, що страждає акрофобією, відчуває повну дезорієнтацію. У нього починає паморочитися голова, потіти долоні, битися серце, з’являється відчуття, що він ось-ось впаде вниз, ніби хтось його тягне… Як і будь-який інший панічний страх, акрофобія заважає людині жити, сильно обмежуючи свободу дій.
Небезпека акрофобії полягає в тому, що людина, перебуваючи на висоті, може впасти в панічний стан і повністю перестати себе контролювати. А втрата самоконтролю, в свою чергу, загрожує неможливістю прийняття правильного рішення про те, як спуститися і може впасти з висоти.
Страх висоти: причини
Багато фахівців в області психології сходяться на думці, що проблеми дорослих людей тягнуться, в основному, з дитинства. Передумовами багатьох фобій можуть стати незначні, на перший погляд, події, що викликали у дитини страх.
Нерідко буває і так, що дитині в ранньому віці батьки самі вселили страх висоти. І з цим «багажем» людина продовжує шлях по життю, відмовляючи собі в багатьох задоволеннях, пов’язаних з необхідністю кудись підніматися.
Читайте також: «Чому від страху людина блідне?»
Акрофобія — одна з найпопулярніших фобій серед людей, що живуть на нашій планеті. Подолати її можна, однак, задаючись питанням, як побороти страх висоти, пам’ятайте, що для досягнення мети необхідно працювати над собою.