/ / Всередині: правопис?

Всередині: правопис?

Як писати правильно це слово? Разом чи окремо? Підкажіть, будь ласка.

Слово «всередині» може писатися і разом, і окремо. Потрібно дуже уважно дивитись на контекст речення і тоді буде зрозуміло, як правильно писати слово «всередині» — разом чи окремо. Варто сказати, що в деяких випадках визначити написання досить таки проблематично. Нумо розбиратися!

Разом «всередині» (усередині)

Складний прийменник «всередині» маємо писати разом, якщо в реченні він означає, що предмет перебуває у межах, а не за межами чогось. Протилежне — зовні.

Правило

Разом пишуться:

Складні прислівники й прийменники, утворені сполученням прийменника з іменником: всередині, безвісті, безперестанку, вбік, ввечері, вволю, вголос, вгорі, вдень, взимку, взнаки, відразу, вкрай, вкупі, внизу, впам’ятку, вперед, впереміж, впереміш, вплач, впору, враз, вранці, врешті...

Наприклад

  • Всередині в хаті був страшний безлад.
  • Всередині мене щось завмерло, коли я вперше тебе зустрів.

Окремо «в середині»

«В середині» маємо писати тоді, коли потрібно щось конкретизувати. Коли мається на увазі, що предмет перебуває не на початку чи в кінці чогось, а саме в центральній частині, тобто в середині чогось.

Наприклад

  • Цей приклад ви знайдете в середині розділу.

Варто зауважити, що в більшості випадків це слово пишеться разом. Зустрічається досить мало випадків, коли його варто писати окремо.

Вам також буде цікаво

Обговорення