/ / Як зробити дитину?

Як зробити дитину?

Як зробити дитину? Чи є якісь поради для збільшення шансів зачаття?

На багатьох форумах та в соцмережах часто-густо можна зустріти теми з приводу проблем щодо вагітності. Але основна частка спрямована на неможливість зачаття дитини. Все частіше і частіше молоді, здорові пари зіштовхуються з тим, що дружини не можуть завагітніти. Така ситуація в сім’ї призводить до суперечок та взаємних звинувачень, і, як наслідок, розлучення. Якщо ви все ж вирішили розібратися, у чому ж причина безпліддя, то уважно прчитайте цю статтю. У ній дається декілька порад стосовно підвищення шансів завагітніти.

Отже, порада перша: візит до лікаря.

Більшість молодят вважають себе абсолютно здоровими, а похід у лікарню на обстеження — зайвим. А дарма! Фахівець допоможе пройти обстеження, яке й покаже, чи здорова жінка, чи здоровий чоловік. І якщо висновки вкажуть на проблеми, то майбутня мама повинна бути під контролем лікарів. Чоловікові потрібно буде пройти обстеження та здати аналізи, аби пересвідчитися, що з його боку теж немає ніяких перешкод для зачаття дитини.

Крім цього лікарі рекомендують пропити подружжю комплекс вітамінів для підтримки та насичення організму. У разі вагітності, плід зможе взяти всі необхідні вітаміни з материнськогу організму. Перевага надається перинатальним вітамінам, що містять фолієву кислоту, яка знизить ризик дефектів нервової трубки.

Друга порада: займайтеся сексом у період овуляції.

Найсприятливій час для зачаття малюка — це період овуляції у дружини. Цикл у жінок, в середньому, складає 28 днів, тому не складно порахувати, овуляція настане на 14 день після початку місячних. Якщо вам все-таки не зрозуміло — придбайте в аптеці тест на овуляцію. Також дату овуляції вимірюють за допомогою базальної температури (при овуляції вона збільшується на 0,4 градуса). І невеличке зауваження: цей метод потрібно перевіряти не менше трьох циклів. Так що не лінуйтеся рахувати дні, чи сходіть в аптеку.

Порада третя: поза для зачаття.

Усі класичні пози сприятливі для зачаття дитини. В одних сперматозоїди рухаються швидше, в інших — повільніше. Головне, щоб після статевого акту ви полежали спокійно 10–15 хвилин. Цього буде достатньо. Винятки становлять жінки у яких діагностували загин матки, тому після сексу намагайтеся лягти, щоб загин розташувався донизу. Не потрібно задирати ноги догори, адже положення тазу не зміниться. Можемо порадити для особливо спортивних позу «берізки», але погодьтеся простояти так 15 хв — це знущання над собою. Краще підмостіть щось під сідниці так, щоб таз був трохи догори, а що це буде: валик, подушка, чи плече чоловіка — вирішувати майбутній мамі.

Читайте також: «Кращі пози для зачаття дитини»

Настав час четвертої поради: тихіше їдеш — далі будеш.

Ось ви вирахували час овуляції, напилися вітамінів, обрали позу, і готові до декількох днів марафонського забігу у ліжку! Не робіть такого, не потрібно виснажувати один одного під час овуляції. Тут справа у чоловікові: при частій еякуляції якість сперми знижується. Щоб зробити шанси на зачаття максимальними — займайтеся сексом один раз на добу. І щоб сперматозоїди стали жвавішими, чоловікові треба відмовитися від тісної білизни та одягу, відвідування сауни.

Порада п’ята: Здоровий емоційний та фізичний стан — запорука вагітності.

Якщо ви поставили собі за мету завагітніти, то ніхто і ніщо не повинно вам зашкодити. Не впадайте у відчай, якщо відразу не вийде, адже постійно напружена атмосфера в сім’ї обов’язково призведе до стресів, які в свою чергу є однією з головних перешкод на шляху до вагітності. Стан роздратування негапино впливає на овуляцію та дуже часто викликає розлади у чоловіків. Тому у ліжко ви повинні лягати спокійними та розслабленими: спробуйте масаж, пестощі, чи навіть випийте по ковтку вина.

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, адже чим зоровішим буде ваше тіло, тим краще майбутній дитині. Будь ласка, не плутайте це із заняттям спортом: від важких чи інтенсивних тренувань овуляція може взагалі зникнути, а сперма стане як у 70-ти літнього діда. Тому варто замінити заняття в залі на півгодини аеробіки вдома або хотьби по парку. Такох необхідно відмовитися від шкідливих звичок (паління та вживання алкоголю).

Читайте також: «Коли краще вагітніти?»

Особливо хочеться наголосини на здоровому харчуванні як дружини, так і чоловіка. Ніяких дієт. Низькокалорійні продукти знижують кількість гормонів, що відповідають за фертильність (здатність завагітніти). Свою вагу краще привести до певної збалансованості до того, як ви почнете «робити дитину». Коливання ваги, як різке її зниження, так і збільшення, знизить ймовірність вагітності.

Зараз хочеться розповісти більш докладно про фертильний період — період меструального циклу, що має найбільшу вірогідність настання вагітності.

Отже, фертильний період дуже нетривалий — його тривалість 48 годин з моменту овуляції. Це означає, що яйцеклітина вийшла з яєчника і відправилася в подорож по жіночих статевих шляхах. І запліднена вона може бути впродовж 2 діб. Не потрібно чекати саме цього вирішального дня, щоб потім в екстренному порядку «робити» дитину. Запам’ятайте: сперматозоїд чоловіка живе в середньому 5 діб, тому займайтеся собі спокійно коханням раз на добу, а яйцеклітину зустрінуть сперматозоїди різних «партій». При чому на всьому шляху її слідування.

Тому такий короткочасний фертильний період тривалістю 48 годин, завдяки чоловічим сперматозоїдам подовжується на 6–8 днів. Але, як правило, його ще збільшують при розрахунках, додаючи до обох країв терміну по одній добі. Це пов’язано з тим, що існує ймовірність похибки при вираховуванні овуляції. Визначення дня овуляції ми розглядали вище.

Наостанок хочеться сказати: регулярний секс підвищує якість сперми, сперматозоїди стають більш рухливими і швидкими. І навпаки нечасте, раз в 10 днів, заняття сексом призводить до застою сперми та повільності сперматозоїдів. Тож не лінуйтеся, а кохайтеся!

Читайте також: «Чи можна завагітніти під час місячних?»

І як підсумок, коротенька інструкці для тих, хто бажає завагітніти:

1. Порахуйте 2 тижні від першого дня останньої менструації — це найсприятливіший період для зачаття.

2. Заздалегідь змініть свій раціон. Чоловікам, для збільшення шансів зачаття, треба їсти більше цитрусових, горіхи та прийняти курс полівітамінів. А жінкам за декілька місяців до зачаття — включити в раціон продукти, що містять фітоестрогени, бор, марганець і фолієву кислоту. А ось споживання кави, шоколаду і інших продуктів, що містять кофеїн, слід звести до мінімуму.

3. Після процесу сім’явипорскування треба припинити статевий акт, щоб не виплеснути сперму з піхви.

4. Після сім’явипорскування жінці краще лягти на живіт або підкласти валик під сідниці, щоб запобігти витіканню сперми з піхви.

5. Перед статевим актом жінці треба спринцюватися розчином соди (на 1 літр теплої води ½ ч. л. соди) — це знизить кислотність в середині піхви, що забезпечить довший термін рухливості сперматозоїдів.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе відчути вам радість батьківства.

Вам також буде цікаво

Обговорення