/ / Де розташована надчеревна область?

Де розташована надчеревна область?

Що таке надчеревна область? Де вона знаходиться та яка її анатомія?

Надчеревна ділянка — ділянка живота, яка обмежується зверху мечовидним відростком і дугами ребер, а знизу — уявною горизонтальною лінією, що проходить через нижні точки десятих ребер. Уявними вертикальними лініями, які утворюються краями прямих м'язів живота, надчеревну ділянку можна поділити на праве та ліве підребер'я і область надчеревини.

Надчеревна ділянка має рухливу і еластичну, але дуже тонку шкіру. Клітковина і поверхнева фасція (сполучно-тканинна оболонка, що огортає окремі групи м'язів, органи, порожнини тіла) бувають по-різному виражені. Під шкірою знаходиться клітковина в якій містяться поверхневі судини і нерви. Зовнішні і внутрішні косі м'язи живота щільно покриті власною фасцією.

Також у надчеревній ділянці виділяють таке поняття як піхва прямого м´яза, передня стінка якого утворена апоневрозом зовнішнього косого м'яза і переднім листком роздвоєного апоневрозу внутрішнього косого м'яза, а задня стінка — заднім листком розділеного апоневрозу внутрішнього косого м'яза і апоневрозу поперечного м'яза живота. Обидві стінки піхви зливаються по середній лінії, утворюючи білу лінію живота, що має вгорі невелику ширину (близько 0,5 см) і поступово розширюються у напрямку до пупка.

Між прямими м'язами живота знаходяться сухожильні з´єднання, які є місцем розташування нервів та міжреберних судин, які пошкоджуються при операціях на черевній порожнині.

Поперечна фасція покриває черевні м'язи з внутрішньої сторони. За нею йде передчеревна клітковина і пристінкова очеревина.

Розгалудження міжреберних артерій і верхньої надчеревної артерії забезпечує кровопостачання надчеревної ділянки. В поєднанні з однойменними венами вони утворюють систему кровообігу надчеревної ділянки.

Вам також буде цікаво

Обговорення